מרוקו יעדי הרכיבה הטובים ביותר

נופים עוצרי נשימה, כפרי בוץ עתיקים, קולינריה משובחת, שווקים צבעוניים ועוד הרבה הפתעות…

 

בטיולנו למרוקו נפגוש את התרבות הברברית הייחודית ששרדה, בהרי האטלס הגבוהים והמבודדים, בזכות שמירה על המנהגים העתיקים. בטיול נחלוף בכפרים שכוחי אל בנויים מטיט ובוץ שניתן להגיע אליהם רק ברגל , בפרדות ובאופניים. הטיול מלווה בטבח צמוד שידאג לנו למאכלים מקומיים ולינה בבתי מלון והארחה נוחים עם ארוחת בוקר וערב בסגנון הברברי. הנופים המדהימים של הרי האטלס והעמקים ונהרות החוצים אותם ילוו אותנו לאורך כל ימי הטיול, נלמד איך מכינים תה מנטה אמיתי וקוסקוס ביתי. טיול אותנטי ומיוחד, בהובלת המדריכי האופניים הטובים ביותר במרוקו.

אייט בן חדו ואוארזאזטה

הנופים הפראיים והצחיחים בין השניים האלה הם כמו רכיבה על אופניים דרך סט סרט – ואכן הם היו, בגדולים כמו לורנס של ערב ובבל. עוברים דרך כפרים עתיקים מגיעים לעיירת הקסבה אייט בן האדו, פעם תחנה לשיירות מדבריות הנושאות מלח. בחום של מרוקו, אתה תוריד די הרבה משלך. קסבת החימר המפוארת נמצאת כיום באתר אונסק”ו. נדנד את זה.

הרי האטלס

האטלס הוא ביתם של קהילות ברברים מסבירות פנים שעדיין די חדשות בדיווש עוברי אורח. רוכבו על אופניים לאורך המדרונות המיוערים של הפארק הלאומי איפראן באטלס התיכון, או עד למעבר טיזי טיצ’קה המפורסם בגובה 2,260 מ’ ונקיקים דרמטיים באטלס הגבוה. קח למרגלות הר טובקל האייקוני, או מטעי הארגן של האנטי אטלס, עם ערוצי אייט מנצור, קסבות ונווה מדבר בדרך.

דאדס וערוצי טודרה

לעתים קרובות רכיבה על אופניים ברצף, הנקיקים הדרמטיים הללו נמצאים שניהם באטלס הגבוה. הרכיבה של 15 ק”מ דרך טודרה לוקחת אותך לאורך הנהר בעל השם ולתוך קניון עם קירות צוק גיר ורוד וכתום. בוא לשם לזריחת השמש אם אתה יכול בשביל הצבעים המרוקאים בתוססת ביותר. לאחר מכן מופיעות עיקולי סיכות השיער של דאדס אשר עומדים בניגוד נפלא לעורף מלא הוורדים של עמק דאדס.

אסואירה

חלק מחופשות רכיבה על אופניים מסתיימות באסוארה, ומחליפות את אבק האטלס בטבילה אטלנטית. הנסיעה לעיירת הדייגים הזו מהמאה ה-15 היא די שמימית. עמק גן העדן, למעשה, שבו רכיבה על אופניים לאורך עמק נהר טמרגה משובצת בבריכות מים מתוקים בצבע טורקיז. ואז אתה מגיע לחוף, הגלים הנוצצים הם פרס מושלם לאחר רכיבה של 45 ק”מ מאימוצר; Essaouira הוא האזור המושלם, לאחר מחזור.

מרקש

מרקש היא לעתים קרובות נקודת המוצא לחופשות רכיבה על אופניים, ותוכלו להתאים את האופניים שלכם כאן. לראות את השווקים ולספוג את האווירה המפורסמת של העיר מאוכף היא דרך מצוינת להצטרף לאווירת הפייסטה של העיר ההיסטורית והתוססת הזו, ותוכלו לרכוב על אופניים למקומות נשגבים כמו מסגד קוטוביה או גני מנרה. למרות שעדיף לנהל משא ומתן ברגל על כיכר דג’מה אל-פנה המפורסמת והכאוטית.

mountain biking holiday Morocco

מדריך לחופשות אופני הרים במרוקו

אם אתם מחפשים את סיור האופניים הטוב ביותר במרוקו, יש לכם מזל. ליד מרקש נמצא חלק משטחי אופני הרים המדהימים ביותר בצפון אפריקה..

הרי האטלס המחוספסים מצפון מזרח למרקש מושלמים לרכיבה על אופני הרים. הספורט התבסס באזור והפך לטיול יום פופולרי עבור מבקרים בעלי אוריינטציית פעולה בעיר.

ממש דרומית למרקש, עמק נהר הדרא הוא שער שופע למדבר סהרה המפואר. כאן, שבילי אופניים לוקחים אותך דרך נווה מדבר מדברי ספרי סיפורים ומטעי דקלים בלתי נשכחים.

אלפי קילומטרים של מסלול יחיד חוצים גבעות, עמקים ברברים ורמות באזור. יש גם טיולי רכיבה על אופניים שמנים במדבר סהרה והרפתקאות שונות של אופני הרים חשמליים שאפשר לעשות.

בין אם אתם מחפשים טיולי יום או הרפתקאות אופניים מרובות ימים, יש שפע של אפשרויות הרמה כדי למנוע דיווש רציני בעלייה. ואם אתה מתבסס בעיר, אתה יכול לחקור את מרקש הנצחית כשאתה לא באוכף.

Mountain biking atlas mountains morocco

Explore your interests at your own speed

Your entire holiday is designed around your requirements!